HAVELTED GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

 

Ülkemizin de taraf olduğu uluslar arası ( ICAO, AB, EASA vs) anlaşmalar doğrultusunda Hava Seyrüsefer  sistemlerinin işletim güvenilirliğinin yüksek derecede muhafaza edilmesi esastır.

Hava seyrüsefer sistemleri için elektrik sistemleri genellikle diğer elektriksel kurulumlarda bulunmayan özellikler içermektedir. Güç kaynakları donanım ve sistemleri,  CNS/ATM ( sistemlerinin ve ANS nin düzenli ve güvenli çalışması için hayati bir rol sağlar. Elektrik enerjisi Arz kaynakları / ekipman / sistemleri kalite, bulunabilirlik, kapasitesi ve güvenilirliği yüksek bütünlük ve CNS / ATM sistemlerinin sürekliliği için temel teknik ön koşullardan biridir.

 

Hava seyrüsefer güvenliğinin sağlanmasına yönelik hizmet zincirinin en önemli parçalarından biri olan Elektrik personeli, Her  ne kadar memur statüsünde çalışsa da görevleri ve görev yerleri dolayısıyla hem bilgi birikimini  hem de el becerisini ve bedenini kullanarak çalışmaktadır. Havaalanlarında ve havaalanları dışında bulunan seyrüsefer sistemleri ile bu sistemlerin işletilmesinde, gece gündüz demeden 7/24 nöbetli çalışarak görev yapan Elektrik personelleri ,hava seyrüseferinin sürekliliği ile birlikte uçak ve yolcu güvenliğinin sağlanması açısından Hizmet zinciri içinde çok önemli görevler üstlenmektedir.

Mesleğinin çok tehlikeli olması, havaalanı elektrik çalışanlarının sağlıkları üzerindeki  olumsuz etkilerinin yanında Çalışma ortamı ve çalışma koşullarının zorluğunun neden olduğu olumsuz etkileri  aşırı iş yüklemesi, çalışma süresinin fazlalığı, aşırı fiziksel ve ruhsal yoğunluk ve strese bağlı oluşan alkol ve ilaç düşkünlüğü, , ekibe uyumsuzluk, yabancılaşma gibi çalışma koşulları ve çalışma ortamının etkisi sonucu gelişen “psiko-sosyal sorunlar” ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Bütün bu risklere rağmen Ülkemiz Hava Seyrüseferinin kesintiye uğramadan devam etmesini sağlayan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Bugün 10. Yılına adım attığımız HAVELTED günümüzü kutluyor saygılar sunuyoruz.


HAVELTED Yönetim Kurulu
 
24-11-2015
ÜYE GİRİŞ ÜYE OL
K. Adı :
Şifre :
Şifremi Unuttum ?
 
Email Listesi
 
ANASAYFA | HAVACILIK ELEKTRİK SİSTEMLERİ | ARŞİV | İLETİŞİM | Powered By Ankara Web Tasarım Copyrigth ©2010 HAVELTED